Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Короната стигна и во Македонија: Првиот заболен од коронавирус повратник од Италија

Прв регистриран случај на коронавирус во Македонија, неофицијално дознава Centar.mk

Ова ќе биде соопштено на владината прес конференција која што треба да започне сега.

Неофицијално, станува збор за личност која патувала во Италија, земјата каде во последните денови расте бројот на заразени од опасниот коронавирус.

Повеќе наскоро.