Секогаш во средиштето на збиднувањата...

УХМР со лоши вести за викендов – Детална неколкудневна прогноза за времето

За време на викендот ќе преовладува умерено до значително облачно време, по котлините магливо. Под влијание на влажни бранови од понеделник до среда ќе има повремени врнежи од дожд, на места пообилни.

Прогноза за 17.11.2019
Минимална температура: 3°C до 10°C
Максимална температура: 15°С до 20°C
Умерено до значително облачно, по котлините магливо. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Прогноза за 18.11.2019
Минимална температура: 6°C до 13°C
Максимална температура: 14°C до 20°C
Претпладне облачно со врнежи од дожд, попладне облачноста ќе се намалува.

Прогноза за 19.11.2019
Минимална температура: 3°C до 11°C
Максимална температура: 14°C до 19°C
Променливо облачно, попладне со повремени врнежи од дожд .