Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се запали автобус ја ЈСП

фото: илустрација

На 15.11.2019 околу 06.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје настанал пожар во автобус во движење, сопственост на ЈСП Скопје, управуван од Д.М.(46) од Скопје, во кој во моментот немало патници.

Возачот го изгаснал пожарот. Увид извршила екипа од СВР Скопје.