Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Температурите ќе скокнат на 24 степени – голема промена со времето

Следува период на стабилно и суво време со пораст на дневните температури, кои од недела на повеќе места ќе надминуваат 20 степени. Утринските температури ќе се позитивни.

Утре ќе биде Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а повремено засилен ветер од западен правец.

Прогноза за 16.03.2019
Минимална температура: -2°C до 3°C
Максимална температура: 14°С до 20°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а повремено засилен ветер од западен правец.

Прогноза за 17.03.2019
Минимална температура: 0°C до 6°C
Максимална температура: 16°C до 24°C
Претежно сончево и доста потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Прогноза за 18.03.2019
Минимална температура: 0°C до 7°C
Максимална температура: 16°C до 23°C
Сончево и топло со мала локална облачност и со слаб променлив ветер.

Во тренд…