Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Студ ја окова Македонија: Најава за нова промена на времето

За време на викендот времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури и со услови за магла по котлините, особено во недела. Во недела попладне облачноста ќе се зголемува, а во понеделник во текот на денот ќе има нови врнежи од снег со слаб до умерен интензитет. Во вторник ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Прогноза за 14.01.2019
Минимална температура: -10°C до -3°C
Максимална температура: -1°C до 4°C

Сончево со мала до умерена облачност и со услови за појава на магла по котлините.

Прогноза за 15.01.2019
Минимална температура: -11°C до -5°C
Максимална температура: -2°C до 5°C

Променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер претежно од северозападен правец.

Прогноза за 16.01.2019
Минимална температура: -10°C до -4°C
Максимална температура: -2°C до 6°C

Сончево со мала до умерена облачност. Ке дува слсб до умерен ветер претежно од променлив правец,

error: Соддржината е заштитена.