20.8 C
Скопје
24. јули 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Локално

Утре без струја делови на Чучер Сандево и Карпош

Од ЕВН Македонија АД, информираат дека утре без електрична енергија ќе останат:

Во периодот од 09.30 до 14.00 часот, дел од корисниците од село Горно Оризари, како и корисниците од селата Бразда и Голиево. ( општина Чучер Сандево )

Во периодот од 10.30 до 13.30 часот, корисниците од ул. Вич бр.24 и бр.26. ( општина Карпош )