Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Комбе прегазило жена на раскрсница. Погледнете како реагирале минувачите (видео)

Надзорна камера во Кина ја снимила оваа драматична снимка.
На снимката се гледа како минувачите со заеднички сили делуваат на прометна улица како би спасиле жена која се нашла заробена под возило.

Имено, додека ја преминувала улицата, оваа жена била удрена од комбе.

За среќа, брзата реакција на минувачите го спасила животот на жената, а таа поминала само со помали повреди.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе