19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Ова место е рај за напуштените кучиња (видео)

Territorio de Zaguates е рај на земјата за напуштени кучиња и сите луѓе кои ги сакаат и се наоѓа на Костарика. Конкретно, станува збор за најголемото приватно „no kill“ засолниште за кучиња на светот.

На ова место, за напуштените кучиња се грижат стотици волонтери.

Освен на отворено, кучињата престојуваат и во затворен дел на засолништето, а уживаат во храната и удобните кревети.

Исто така, овој кучешки рај на Земјата може да го посети кој сака.