10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Пајакот крена 80 возила во Скопје

Во текот на вчерашниот ден Пајак-службата отстранила 80 непрописно паркирани возила во Скопје, информира МВР.
Казнети се 20 возачи што управувале возила со брзина поголема од дозволената, седум возачи се исклучени од сообраќајот бидејќи го управувале возилото без возачка дозвола. Во текот на изминатиот ден издадени се 82 мандатни платни налога, а шест возачи се санкционирани бидејќи не дале првенство на минување на возила во зона на крстосница. Поради нeправилно престројување, санкционирани се седум возачи.