Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Вака изгледа животот на еден нарко бос – протекоа во јавност фотографии кои ја изненадија јавноста

Веруваме дека многумина од вас се запрашале како изгледа животот на еден наркобос.

Во следното видео погледнете ги неверојатните фотографии кои ги снимиле полицајците откако уапсиле познат мексикански наркобос.

Мора да признаеме, неговиот живот бил грандиозен, секако додека не го фатиле.

Погледнете…

by coolPick

Извор: Лудодобола

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе