10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Таа е најмладата баба во Русија, а нејзините години ќе ве изненадат!

Наталиа Книазкова само што стана најмлада баба во Русија. Со само 29 години е мајка на четири деца, а нејзината најстара ќерка само што родила здраво момче.
– Историјата се повтори, мојата ќерка оди по моите стапки. Среќни сме што во семејството конечно дојде и момче, гордо изјавила Наталиа, која сега е најмладата баба во Русија. Таа неодамна наполнила 29 години, пишува „Сан“.
Мајка е на четири ќерки, а сега стана и – баба.
Керќичката која ја родила на 14 години сега добила син, а и таа сега е стара – 14 години. И Наталиа во тоа не гледа никаков проблем.
Сопругот на Наталиа и нов дедо Александер (34) вели дека бил шокиран што неговата ќерка ќе стане мајка.
– Сите ми честитаат што станав млад дедо. Чувството е необично, но ќе се навикнам со време, рекол Александер.
Спонзорирано: