15.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Пакетчиња марихуана паѓаа од небото

На почетокот на септември Маја Деонели ја пробудил звук сличен на удар од гром, но кога погледнала низ прозорот од својот дом во Ногалес, во близина на границата на САД – Мексико, видела пакетчиња марихуана растурени низ дворот.
Како што било утврдено подоцна, во нејзиниот двор паднале повеќе од 11 килограми марихуана, а властите велат дека станува збор за „пратка“ вредна околу 10 илјади долари.
Полицијата претпоставува дека пратката испаднала од авион или од дрон на дилери, пишува Гардијан.