Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Кога богаташи ќе тргнат по невестата… (видео)

Пред да го погледнете видеото подолу, треба да знаете дека ова не е реклама за Мерцедес!

Се работи за колона сватови забележана на далечен Кавказ. Поворката скапоцени возила вредни милиони евра, тргнала на свадба на внукот на Рамзан Кадиров.

Рамзан е руски државник и политичар, лидер на Чеченска Република и син на првиот претседател на Чеченија во состав на Русија. Сопственик е и на фудбалскиот клуб Терек од Грозни.

Затоа и не чуди колоната од Мерцедеси која тргнала по невестата:

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе