10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Кога богаташи ќе тргнат по невестата… (видео)

Пред да го погледнете видеото подолу, треба да знаете дека ова не е реклама за Мерцедес!

Се работи за колона сватови забележана на далечен Кавказ. Поворката скапоцени возила вредни милиони евра, тргнала на свадба на внукот на Рамзан Кадиров.

Рамзан е руски државник и политичар, лидер на Чеченска Република и син на првиот претседател на Чеченија во состав на Русија. Сопственик е и на фудбалскиот клуб Терек од Грозни.

Затоа и не чуди колоната од Мерцедеси која тргнала по невестата: