19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Еве кои грешки ги правите кога фотографирате селфи!

Иако, гледајќи ги познатите личности, ви се чини дека нема ништо полесно од тоа да испаднете убави на селфи фотка, факт е дека понекогаш е тешко да ја направите онаа вистинска фотографија.

Причината за тоа се бројни фактори кои треба да се исполнат – добро осветлување, вистински агол, позадина и филтри – а ова се најчестите грешки кои ги правите при фотографирање селфи.