Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Откажани повеќе летови на скопскиот аеродром „Александар Велики“

Поради маглата откажани се повеќе летови на скопскиот аеродром „Александар Велики“.
Во текот на ноќта и утрово откажани се слетувања и полетувања на десетина летови. Од аеродромот не полетаа авионите за Виена, Загреб, Ајдховен, Малта, Малме, Копенхаген и Истанбул на „Туркиш ерлајнс“. Летот од Скопје за Истанбул со компанијата „Пегасус“ полета со задоцнување од два часа.
Исто така, на скопскиот аеродром не слетаа летовите од Виена, Малта, Ајдховен, Малме, Копенхаген, Сандефјорд, како и летот од Истанбул на „Туркиш ерлајнс“. Летот од Истанбул до Скопје на компанијата „Пегасус“ доцнеше два часа, а летот од Ваксјо е пренасочен кон Приштина.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната камата нема да смее да го надминува. Тоа значи доколку некој граѓанин зел 10.000 денари, максимум за камати… Повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе