7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Путин ќе се кандидира на претседателските избори како независен кандидат

Претседателот на Русија, Владимир Путин, рече дека повторно ќе се кандидира за оваа функција на изборите во март.
На големата годишна конференција за новинари на која одговара на прашања на преку 1.600 акредитирани медиумски работници, Путин рекол дека на претстојните избори ќе излезе како независен кандидат.
Тој очекува поддршка од партијата и од јавните организации, без оглед на тоа што на изборите ќе биде како независен кандидат.
„Единствена Русија“ веќе соопшти дека ќе ја поддржи кандидатурата на Путин.