26.8 C
Скопје
25. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Љубов која не знае за граници: Херојски подвиг на куче кое помислило дека сопственикот се дави

Кучињата често покажуваат колку не сакаат. Некои сакаат да спијат со сопствениците, а некои да делат сочни бакнежи. Нивните гестови на љубов во секојдневните животи изглеадаат безопасно, но дури кога ќе се најдете во невоља вашето куче би можело да ви покаже што всушност е подготвено да направи.

Видеото кое ви го пренесуваме денес ќе ви докаже дека љубовта на кучето кон сопственикот нема граници.

Имено, сопственикот се капел во езеро, додека неговиот верен другар чекал на брегот. Во еден момент, на сопственикот му паднало на памет да се пошегува со своето куче па нурнал во водата, преправајќи се дека се дави… Погледнете што направило кучето потоа: