Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Љубов која не знае за граници: Херојски подвиг на куче кое помислило дека сопственикот се дави

Кучињата често покажуваат колку не сакаат. Некои сакаат да спијат со сопствениците, а некои да делат сочни бакнежи. Нивните гестови на љубов во секојдневните животи изглеадаат безопасно, но дури кога ќе се најдете во невоља вашето куче би можело да ви покаже што всушност е подготвено да направи.

Видеото кое ви го пренесуваме денес ќе ви докаже дека љубовта на кучето кон сопственикот нема граници.

Имено, сопственикот се капел во езеро, додека неговиот верен другар чекал на брегот. Во еден момент, на сопственикот му паднало на памет да се пошегува со своето куче па нурнал во водата, преправајќи се дека се дави… Погледнете што направило кучето потоа:

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе