7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Да знаеше крадецот што го чека, никогаш не би се осмелил да го направи ова!

Да знаеше што го чека, крадецот од оваа снимка сигурно не би се обидел да и` пријде на својата жртва, а не пак да и` ја украде чантата.

Имено, мажот чие лице не се гледа поради кацигата „невино“ се возел со мотор покрај жена која која пешачела, за во следниот момент да и` ја украде чантата од нејзините раце.

Но, после почетниот шок кој не траел подолго од неколку секунди, жртвата брзо се снашла – си заминала со моторот кој крадецот го оставил.

Кога овој сфатил што се случува, се обидел да ја запре, но – предоцна. Снаодливата жена размислуваше побрзо од него.