23.8 C
Скопје
29. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » приведено
Македонија

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T
На 23.06.2022 во 22.00 часот на ул.„Морава“ во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Чаир го лишиле од слобода Р.Е.(22) од Скопје. Тој...
Македонија

Приведено лице од скопско за издржување казна затвор од една година

M T
На 30.05.2022 во 16.40 часот во с.Крушопек, скопско, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Е.(46) од с.Крушопек....