19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведено лице во Скопје за издржување затворска казна

Денеска (28.07.2022) во 09.45 часот на улица „Ѓорѓи Капчев“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода И.Т.(51) од Македонски Брод, со живеалиште во Скопје. Тој бил баран по централна потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 130 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Кривична пријава против едно лице за сторено разбојништво со смртни последици

M T

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

M T

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T

Пронајден кокаин, приведено едно лице

M T

Претрес во Скопје, пронајден пиштол, приведено едно лице

M T

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T