Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

Едноставен трик за чистење на туш кабината: После ова стаклото ќе биде сјајно со недели

Туш кабината е практично решение, особено за мали станови каде бањата е тесна.

Но, речиси и да нема човек кој не се нервира со бришење и полирање на стаклото за туширање после секоја употреба. Капките кои течат низ стаклото често оставаат дамки и бигор, а потоа целата бања изгледа матна и неуредна.

За да спречите дамки на стаклото од туш кабината, се што треба да направите е да изведете испробан трик кој дава долгорочни резултати.

Кога го миете внатрешното стакло на кабината за туширање, нанесете малку бебешко масло на мека памучна крпа, а потоа силно тријте го стаклото од подот до врвот.

Можеби ќе ве интересира

Одличен трик како да направите КАЈГАНА без да ја скршите лушпата од јајцето!

M T

Едноставен трик за чистење дамки: Ова е најлесниот начин да ги отстраните дамките од вашата гардероба

M T

Погледнете го трикот што ја чисти рерната подобро од сода бикарбона и оцет

M T

Лесен начин да се ослободите од негативните мисли: Трикот е во изборот на храна

M T

Ставете го ОВА во тоалетот и бањата ќе мириса 7 ДЕНА: Потребни ви се неколку состојки што веќе ги имате во куќата

M T