11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Букурешт
Македонија

Министерот Спасовски во Букурешт оствари работна средба со Огуз Серкант Акин, директор на Центарот за соработка во областа на спроведување на законот на Југоисточна Европа – СЕЛЕК

M T
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, во рамки на официјалната посета на Романија, оствари работна средба со директорот на Центарот за соработка во областа на...
Свет

Рускиот амбасадор во Букурешт: Амбасадата доби закани за бомби, атмосферата е тензична

M T
Руската амбасада во Букурешт добила закани за бомба, изјави рускиот амбасадор во Романија, Валериј Кузмин. Според дипломатот, во Романија постепено се развива „многу напната“ атмосфера....
СветТОП ВЕСТИ

Автомобил удри во оградата на руската амбасада во Букурешт – Возачот изгоре зад воланот

M T
Возило утрово удрило во оградата на руската амбасада во романскиот главен град Букурешт. Во извештајот на државното радио на Романија се наведува дека инцидентот се...
КоронавирусСвет

За прв пат, повеќе од 5.000 новоинфицирани лица се во Романија

CENTAR MKD
Букурешт – Во последните 24 часа во Романија се потврдени 5.028 нови случаи на коронавирус, што е највисоко од почетокот на пандемијата. Воведени се нови...