1.8 C
Скопје
11. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » измамници
МАКЕДОНИЈА

Приведени двајца измамници од скопско

M T
Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение криминалистички работи Гази Баба во содејство со Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево, вчера (31.08.) околу 14,00 часот...
МАКЕДОНИЈА

Кривична пријава за измамници од Скопје, мета им биле угостителски работници од Струмица

M T
На 28.03.2022 од страна на полициски службеници на СВР Струмица расчистени се неколку кривични дела „измама“ извршени на подрачјето на СВР Струмица, при што е...
МАКЕДОНИЈА

Купувале возила, ама не ги плаќале – Кривични пријави за тројца измамници од Скопје

M T
Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево поднесе кривични пријави за сторени кривични дела „измама“ против тројца сторители, и тоа против Н.И.(27), Н.А.(30) и А.А.(32),...
ТЕМАМАКЕДОНИЈА

Голема измама со месеци хара низ Македонија – МВР излезе со важно предупредување до нацијата

CENTAR MKD
Во дневниот билтен на МВР сведоци сме на зачестени измами што ги пријавуваат граѓаните, кои се најмногу насочени кон повозрасните лица. Начинот на измама e...