16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » апел
МАКЕДОНИЈА

Народниот правобранител со апел до оние што сакаат да патуваат да се информираат за условите за патување

M T
Народниот правобранител упатува апел до граѓаните пред планираните патувања да се информираат за условите за патување што важат при излез и напуштање на државата, како...
КОРОНАВИРУССВЕТ

Џонсон со апел до граѓаните пред укинувањето на мерките: Ве молам, внимавајте

M T
Британскиот премиер Борис Џонсон ја повика британската јавност да биде претпазлива и рече дека луѓето ќе мора да се самоизолираат кога тоа ќе им биде...
МАКЕДОНИЈА

Апел за oдговорно користење на канализацискиот систем

M T
ЈП Водовод и канализација – Скопје апелира до сите корисници на услугите на претпријатието, односно на канализацискиот систем, во него да не одлагаат отпадни материјали...
ТЕМАМАКЕДОНИЈА

Голема измама со месеци хара низ Македонија – МВР излезе со важно предупредување до нацијата

CENTAR MKD
Во дневниот билтен на МВР сведоци сме на зачестени измами што ги пријавуваат граѓаните, кои се најмногу насочени кон повозрасните лица. Начинот на измама e...
КОРОНАВИРУСМАКЕДОНИЈА

Апел од Битола поради новонастаната ситуација со коронавирусот

CENTAR MKD
Општина Битола упатува апел да се почитуваат препораките и законските одредби од страна на Владата на Република Северна Македонија, како и препораките дадени од страна...