22.8 C
Скопје
25. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик Љубов

Пет работи за сексот што мажите сакаат жените да ги знаат! – Еве за што се работи

Што мислат момците жените да прават за време на секс ако им е важно заедничкото задоволство?

Понекогаш вие преземате иницијатива

Вообичаено е мажот да биде тој што иницира секс. Тоа е практика која им одговара на припадниците на двата пола. Повремено не е лошо да се менуваат улогите и дамите да бидат тие кои самоиницијативно ќе го одведат мажот во кревет. Овој чин многу ќе го возбуди вашиот партнер, а веројатно и вас ќе ве задоволи.

Не заборавајте да комуницирате

Сексот не е време за премногу добрина и срамежливост. Ако не ви се допаѓа она што вашиот партнер го прави додека води љубов, ќе му направите услуга нему и на себе ако тоа му го кажете што е можно поскоро. Уште повеќе ќе цени ако му кажете што сакате во кревет и бидете отворени со него.

Не очекувајте вашиот партнер секогаш да биде расположена за секс

Знаеме дека ќе ви биде тешко да поверувате во тоа, но понекогаш се случува мажите навистина да не сакаат да водат љубов. Главен виновник за нивната незаинтересираност за оваа активност е најмногу заморот, па немојте да мислите дека проблемот е во вас.

Откријте му ги вашите сексуални фантазии

Во случај да има работи во сексот кои би сакале да ги пробате со вашиот партнер, пренесете му ги пред самиот чин и тој сигурно ќе се потруди да ги исполни вашите желби. Мажот ќе биде возбуден од вашата сексуална фантазија исто колку и вие. Ако сте поизопачени од него, не е лошо да му го свртите вниманието порано, за да не биде (не)пријатно изненаден во кревет.

Мажите се многу чувствителни после оргазам

Кога го велиме тоа, не мислиме дека се емотивно чувствителни, туку чувствителни таму долу. На крајот на краиштата, вие треба први да го разберете тоа, бидејќи дамите често не сакаат да допираат интимни зони после оргазам.

Можеби ќе ве интересира

Жените со најголеми гради живеат во САД – Најмалку имаме во соседството, a тоа не го очекувавме

M T

Ескорт дама објаснува зошто жените изневеруваат, а скоро сите имаат ИСТА ПРИЧИНА

M T

НЕМА ВЕЌЕ ДИЛЕМА: Психолозите открија кој повеќе ги нервира жените – сопругот или децата?

M T

Мажите мразат кога жената ја прави ОВАА работа во кревет, но тоа не го признаваат

M T

Пчели нападнале двајца мажи во Словенија, еден починал на пат кон болница

M T

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ – Дури 70 отсто од жените сакаат мажите да им го прават тоа во кревет

M T