24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » маж
Свет

Уапсен маж откако се приближил до ковчегот на кралицата Елизабета Втора

M T
Еден човек е уапсен откако се приближил до ковчегот со телото на кралицата Елизабета Втора, кој е изложен во Вестминстерската сала. Тој е уапсен поради...
Македонија

Загина маж од Неготино откако бил удрен од товарен воз

M T
На 08.09.2022 во 02.00 часот пријавено е дека товарен воз кој сообраќал на релација Табановце-Гевгелија на потегот од железничката станица Неготино кон железничката станица Дуброва...
СветМозаик

Маж починал по напад од лав во зоолошка градина во Гана, се обидел да украде лавчиња

M T
Лав во зоолошката градина во Акра, главниот град на Гана, растргнал човек кој се качил на заградениот простор. Мажот починал во неделата како последица на...
Свет

Идентификуван маж кој се удавил пред 20 години во езеро во кое водата пресушила

M T
Човечки остатоци пронајдени пред три месеци во езерото Мид му припаѓаат на 42-годишен маж, кој најверојатно се удавил пред 20 години, соопштија властите на Невада....
Свет

Маж застрелан на популарна плажа во Хрватска, починал на пат кон болница

M T
Утринава околу шест часот хрватската полиција добила дојава дека едно лице е рането од огнено оружје во Колањски Гајец на Паг, во месноста Катарелац. Станува...
CentarМозаик

Исповед на маж за кој зборува “интернетот”: „Мојата девојка чува слики со бившиот во мобилниот“

M T
Еден маж се сомнева дека фотографиите се знак дека неговата девојка се уште има чувства кон бившиот партнер, но за тоа веќе жестоко се расправале,...
СветТОП ВЕСТИ

Маж влегол во катедрала во Франција и оставил бомба

M T
Катедралата „Сент Етјен“ во Тулуз е евакуирана кога непознат маж влегол за време на утринската богослужба и оставил пакет со рачно изработена бомба, која не...
СветТОП ВЕСТИ

Маж избодел 11 лица во Америка, возел велосипед и по случаен избор напаѓал луѓе во градот

M T
Непознат маж избодел 11 лица во Албакерки, во американската сојузна држава Ново Мексико. Мажот е уапсен и се наоѓа во притвор, пренесуваат тамошните медиуми. Локалните...
СветМозаикЗдравје

Маж со тешка повреда на ‘рбетот повторно прооде благодарение на имплант

M T
Швајцарски научници развија имплант со кој маж со тешка повреда на ‘рбетниот столб повторно прооде. Ова е прв случај човек со целосно пресечен ‘рбетен столб...
Свет

Маж во САД се обидел да киднапира авион за да бара вонземјани, се заканувал со бомба

M T
Полицијата во Лас Вегас уапси маж кој ја пробил безбедносната ограда на аеродромот, тврдејќи дека сака да украде авион за да стигне до местото познато...
CentarМозаикЉубов

Еве зошто мажот кој изневерува никогаш нема да ја напушти својата сопруга

M T
Тој ја изневерува постојано, но не ја напушта. Жената чувствува голема болка и не го напушта. Зошто е тоа така? Мажот ве изневерува, но останувате...