26.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пациенти
СВЕТ

Стоматолози од Франција ваделе здрави заби од пациентите и им ставиле протези

M T
Лајонел Гуеџ (42) и неговиот татко Жан-Клод Карно (71) од Марсеј се прогласени за виновни за лекарска грешка. Синот доби осум години затвор, а неговиот...
МАКЕДОНИЈА

МЗ: Рано утрово двајца пациенти на дијализа добија бубрег од починат донор, направена и експлантација на коскени ткива

M T
Рано утрово двајца пациенти на дијализа добија бубрег од починат донор, направена и експлантација на коскени ткива На Клиниката за урологија, во раните утрински часови...
МАКЕДОНИЈА

Филипче: Продолжувам да работам во интерес на пациентите и здравствените работници

M T
Ми беше чест и задоволство во изминатите 4 години да ви служам. Заедно поминавме многу во историски најтешкиот период за македонското здравство. Поддршката која ја...
МОЗАИК

Уапсен е лекар кој на пациентите им нудел лечење со секс во Италија

M T
Италијански лекар е уапсен откако бил фатен во хотелска соба со „пациент“ на кој му понудил „сексуален третман“. Др. Џовани Минијело (60), кој своите гениталии...
КОРОНАВИРУССВЕТ

Тајландските болници преполни, пациентите ги лечат на паркинзи

M T
Болниците во Тајланд се под притисок поради големиот број луѓе кои страдаат од коронавирус, а поради недостатокот на кревети лекарите се принудени да лекуваат пациенти...
КОРОНАВИРУСТЕМАМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Високи бројки: 518 новозаразени и 9 починати од ковид 19 во Македонија

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-261, Куманово-13, Штип-19,...