19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МозаикЉубов

За ваков секс фантазира речиси секој маж

Верувале или не, новото истражување спроведено од компанија за кондоми потврди дека дури 73% од момците сакаат да пробаат секс под туш.

Иако водењето љубов на масата во кујната или на мекиот тепих пред каминот звучи ужасно секси (можеби затоа што гледаме премногу филмови), повеќе од половина од мажите тврдат дека сексот под туш е едноставно невозможно да се надмине. Освен тоа, дури 62 отсто од испитаниците рекле дека повеќе би сакале да имаат секс под туш отколку во авионски тоалет.

Кога ќе размислиме, опсесијата на мажот со секс под туш и не е толку бесмислена. Мораме да се истушираме, па зошто да не ја зачиниме таа должност со хм… оргазам? Оние кои го пробале тврдат дека тоа е место создадено за страсти и задоволство, а 81 отсто од нив би го направиле тоа повторно.

Кога станува збор за сезоната идеална за оваа активност, 56 отсто од нив се согласиле дека летото е идеално за секс под туш.

Затоа предлагаме штом температурите малку се подигнат да заштедите вода и заедно да се истуширате. На овој начин ќе се измиете, освежите и опуштите – сето тоа во страсната прегратка на вашиот партнер, кому, судејќи според резултатите од ова истражување, многу ќе го усреќите.

Можеби ќе ве интересира

Маж во Швајцарија си ја убил сопругата, го ранил зетот па се самоубил

M T

Уапсен маж откако се приближил до ковчегот на кралицата Елизабета Втора

M T

Женскиот оргазам трае 3 пати подолго од машкиот

M T

Загина маж од Неготино откако бил удрен од товарен воз

M T

Маж со секира убил жена во Берлин

M T

Маж починал по напад од лав во зоолошка градина во Гана, се обидел да украде лавчиња

M T