35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Бизнис Во тренд...

Се продолжува рокот за аплицирање за финансиска поддршка во земјоделството за 2021 година од 31 мај, на 30 јуни 2021 година

Владата денеска усвои измена на уредба со која се продолжува рокот за аплицирање за финансиска поддршка во земјоделството за 2021 година од 31 мај, на 30 јуни 2021 година со цел да се овозможи сите земјоделски стопанства да аплицираат за финансиска поддршка.

Воедно се прави измена и се намалува бројот на пчелни семејства од 15 пчелни семејства на 5 пчелни семејства за производители кои имаат ограничени услови на производство.

Можеби ќе ве интересира

Се крати рокот за ревакцина со „Астра зенека“, втора доза по шест недели

M T

200.000 м-кард за бесплатна патарина за српските граѓани, одлучи Владата

CENTAR MKD

Владата ја укина мерката карантин за патниците од африканскиот континент и Бразил

CENTAR MKD