26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тиквеш
Бизнис

„Тиквеш“ и годинава откупи најмногу грозје по повисоки цени од просечните

M T
Анализата на податоците од годинешниот откуп покажуваат дека винарската визба „Тиквеш“ и оваа година откупи најголема количина грозје, по повисоки цени во однос на просечните...
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Рекордни бројки на новозаразени со коронавирус и во тиквешко – цело група дечиња од градинка во изолација

CENTAR MKD
Рекордни 20 новозаболени КОВИД случаи се потврдени во тиквешко во последните 24 часа. Според лекарите сиите се со симптоми, додека двајца на возраст од 63...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собранието за oткупната цена на грозјето

CENTAR MKD
Грозјето скапува на нивите, а откупната цена во моментов е најниска откако се памети и изнесува мизерни 6-7 денари, изјави Зоранчо Јованчев, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ....