35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Момче натепа девојка во Куманово

Mлад дечко со шутирање натепа девојка во Куманово, а снимките попладнево беа објавени на социјалните мрежи.

Подоцна дечкото беше нападнат од друго момче.

СВР Куманово по споделувањето на видеата соопшти дека презема соодветни мерки и активности за расчистување на случајот.

„За настанот е известен јавен обвинител, а извршен е службен разговор со напаѓачот кој физички ја нападнал девојката“, велат од полицијата.

Во врска со случајот ќе биде извршен разговор и со други лица и по документирањето ќе следува соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира

Загина 21-годишно момче, со камион паднало во Вардар

M T

Властите на Куба забранија пристап до социјалните мрежи

M T

Научниците истражуваат: Дали социјалните мрежи се закана за човечката цивилизација?

M T