Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » исповед
CentarСветМозаик

Исповед на маж кој ги прележа мајмунските сипаници: „Врискав од болка“

M T
Њујорчанецот Себастијан Кон ги победи мајмунските сипаници и го опиша тоа искуство, но и предупреди дека американското здравство воопшто не е подготвено за нова епидемија....
CentarМозаик

Исповед на маж за кој зборува “интернетот”: „Мојата девојка чува слики со бившиот во мобилниот“

M T
Еден маж се сомнева дека фотографиите се знак дека неговата девојка се уште има чувства кон бившиот партнер, но за тоа веќе жестоко се расправале,...
СветВо тренд...

Болна исповед на жртва на трговија со луѓе: „Од 15 години бев во ропство, сакав да умрам“

M T
Искуството беше трауматично. Постојано бев во состојба на парализирачки страв и стигнав до точка кога само сакав да умрам“, вака Алисон Хигл (20) од САД,...
Мозаик

Исповед на комичарот чиј живот не е толку смешен „Јас бев само дебелиот смешен пријател на девојките“

M T
Лук успеа да ја насмее секоја девојка што ја запозна во животот, што би се рекло дека е доволно да се оди на состанок со...
КоронавирусCentarТОП ВЕСТИ

Потресна исповед на медицинска сестра која е на фронтот против корона: „Сите велат дека ние сме овци, а луѓето умираат“ (Видео)

CENTAR MKD
Градинки, хотели, продавници кои не продаваат производи кои се за основни потреби, како и студентски домови се затворени, со некои исклучоци, а јавниот превоз ќе...