6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мртов
Свет

Албански бизнисмен пронајден мртов во Торино

M T
Албанскиот бизнисмен Фатмир Ара, кој исчезна пред два дена, е пронајден мртов во селото Сан Карло Канавесе во Торино. Италијанските медиуми јавуваат дека телото било...
Свет

Руски дипломат пронајден мртов во Берлин, се претпоставува дека паднал од прозор

M T
Германската полиција откри тело на руски дипломат пред амбасадата на земјата во Берлин. Извештаите велат дека мажот паднал од прозорецот. Починатиот бил 35-годишен секретар во...
Showbiz

Го бараа со денови: Mлад актер пронајден мртов во близина на колеџот

M T
Актерот Метју Миндлер (19) беше пронајден мртов во близина на колеџот во кој одел. Исчезнувањето на младиот актер, познат по улогата во комедијата „Нашиот брат...