Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен кумановец, расчистени повеќе кривични дела

На 16.12.2021 во 15.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Г.П.(33) од Куманово. За него бил распишан централен распис од ЕВР Кисела Вода, поради сомнение дека на 12.10.2021 од банкомат во маркет на ул.,, Ѓорги Димитров” во Скопје без овластување подигнал пари со картичка на женско лице од Скопје.

Во службен разговор во полициска станица тој го појаснил делото, истовремено признавајќи дека сторил уште пет кривични дела во текот на овој месец во маркети и други продажни објекти на територијата на Куманово, од кои едно „тешка кражба“ и четири „кражби“.

По целосно документирање на случаите против него ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец во Скопје, затекнат на дело

M T

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T

Приведен крадец во Скопје

M T

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

M T

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

M T

Приведен крадец од гостиварско

M T