Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Кумановец фатен со кокаин и лажен ПЦР-тест на Табановце

Кумановската полиција во попладневните часови на 21 септември привела 27-годишен жител на овој град, со иницијали О. Џ.

Како што информираат од МВР, при контрола извршена од полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција на граничниот премин Табановце кај него бил пронајден кокаин.

Исто така, било утврдено дека при пасошката контрола приложил фалсисфикуван негативен ПЦР-тест.

По целосно документирање на случајот, против 27-годишникот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Можеби ќе ве интересира

Пронајден кокаин, приведено едно лице

M T

Откриен нов тест за мерење на антитела на Ковид, дознајте СЕ дома

M T

Млада охриѓанка затекната со кеса со кокаин на музичка манифестација

M T

Приведен дилер од тетовско, кај него пронајдени кокаин и марихуана

M T

Приведен дилер на дрога од скопско, пронајден кокаин

M T

Во дрвен плакар на поткровје скопјанец криел марихуана и кокаин

M T