Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Кумановец почина во пожар во поранешна фабрика

На 10.11.2021 во 15.05 часот во СВР Куманово било пријавено дека настанал пожар во помошен објект од поранешна фабрика на ул.„Доне Божинов“ во Куманово, сопственост на М.П.(59).

Во пожарот починал Д.Л.(79) од Куманово, роднина на сопственикот, кој живеел тука. Смрт констатирал лекар од Медицински центар Куманово.

Во 16.50 часот пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово.

Увид ќе се врши во текот на денот.

Можеби ќе ве интересира

Експлозии во фабрика за оружје во Бугарија, тројца загинати

M T

Пожар зафатил 10 ката од зграда висока 218 метри во Кина

M T

Пожар во југозападниот дел на Франција, зафатил четири куќи, стотици луѓе се евакуирани

M T

Најмалку осум загинати, седуммина повредени во пожар во изложбен салон за електрични скутери

M T

Пожар во караоке бар во Виетнам, најмалку 12 лица загинаа

M T

Гори природен парк во Португалија, над 1.000 пожарникари го гаснат пожарот

M T