27.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведени измамници во Тетово

На 22.06.2022 околу 13.15 часот, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Б.Д.(24) од тетовска Мала Речица и Р.М.(46) од Тетово. Претходно, тие биле пријавени од вработен во угостителски објект дека претходната ноќ лажно претставувајќи му се во име на друго лице, управувајќи такси возила, во неколку наврати го измамиле, а тој им исплатил 18 илјади денари.

Двајцата се задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе им биде изготвен соодветен поднесок по член 247 од Крвичниот законик.

Можеби ќе ве интересира

Приведени двајца разбојници во Скопје

M T

Пронајдена дрога во гостиварско, приведени две лица

M T

Приведени двајца криумчари на мигранти од Тетово

M T

Приведени двајца криумчари на мигранти од тетовско

M T

Пронајден хероин, приведени две лица од Куманово

M T

Претрес во Прилеп, прoнајдено оружје, приведени две лица

M T