26.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » врска
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Овие 5 нешта е најдобро да се премолчат дури и во најсреќната врска

M T
Иако меѓусебната доверба и искрената комуникација се клучни за успехот на врската, постојат работи за кои едноставно не се зборува. Звучи како шема, но во...
ТЕМАМОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Признавањето на сопствените грешки е тешко: 10 знаци дека всушност ВИЕ сте проблем во вашата врска

M T
Многу е тешко да ги забележите и признаете сопствените грешки во врската. Секогаш е полесно да го обвините партнерот и да не се чувствувате виновни,...
МОЗАИКЉУБОВ И СЕКС

Клучни знаци откриваат дали вашата врска ќе успее: Пеперутките во стомакот не се доволни

M T
Иако многумина би рекле дека спротивностите секогаш привлекуваат, особено кога станува збор за машко-женски односи, неодамнешните студии покажуваат дека сличностите и заедничките цели се клучни...