Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » масло
МозаикЗдравје

Лек за сите проблеми: Еве кои се придобивките од маслото од кантарион во превенцијата од болести

M T
Маслото од кантарион потекнува од растение кое во народот сè уште е познато како трева Богородица, а се вели дека не постои болест, физичка и...
Бизнис

Поскапени брашното, маслото, цените во Австрија вртоглаво растат

M T
Во Австрија поради поскапувањето на многу неопходни состојки, палачинките стануваат луксуз, бидејќи за нивната подготовка сега се потребни повеќе пари од пред една година, пишуваат...
CentarМозаик

ГРЕШКИ ШТО СИТЕ ГИ ПРАВИМЕ – НИКАКО не го чувајте маслото на едно место, тоа го скратува рокот на траење

M T
Многу луѓе грешат затоа што мислат дека маслото не бара посебно внимание за складирање, но тогаш ќе се изненадите кога ќе го промени мирисот и...
МакедонијаБизнисВо тренд...

Ограничена продажбата на масло за јадење, ќе може да се купи само едно шише

M T
Министерот за економија Крешник Бектеши објави дека продажбата на сончогледово масло за јадење ќе биде ограничена и дека секој купувач во текот на денот ќе...
CentarСветМозаик

Британски авион превезува патници со помош на рециклирано масло за јадење

M T
Компанијата British Airways , го изврши првиот лет на превозникот со помош на одржливо гориво и тие тврдат дека летот произвел 62 проценти помалку емисии...
CentarКујната од Centar

Совет од искусните домаќинки: Каде да се фрли маслото после пржење?

M T
Како да се ослободите од искористеното масло? Ако има многу малку масло во тавата, соберете го со хартија, која потоа ќе ја фрлите во ѓубре....
CentarМозаикВо тренд...

Евтино и природно: Доктор открива кое масло е најдобро за раст и густина на косата

M T
Ентони Јун, естетски хирург од Детроит, ги советува и едуцира луѓето секојдневно преку TikTok, а неодамна се осврна на темата губење на косата и нејзината...