8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : масло

Centar Свет Мозаик

Британски авион превезува патници со помош на рециклирано масло за јадење

M T
Компанијата British Airways , го изврши првиот лет на превозникот со помош на одржливо гориво и тие тврдат дека летот произвел 62 проценти помалку емисии...
Centar Кујната од Centar

Совет од искусните домаќинки: Каде да се фрли маслото после пржење?

M T
Како да се ослободите од искористеното масло? Ако има многу малку масло во тавата, соберете го со хартија, која потоа ќе ја фрлите во ѓубре....
Centar Мозаик Во тренд...

Евтино и природно: Доктор открива кое масло е најдобро за раст и густина на косата

M T
Ентони Јун, естетски хирург од Детроит, ги советува и едуцира луѓето секојдневно преку TikTok, а неодамна се осврна на темата губење на косата и нејзината...