19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » антикризни мерки
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Со антикризните мерки спречен е ценовен шок во време на најголема криза

M T
Во време на светска криза, Владата предводена од СДСМ презеде навремени и ефикасни мерки кои го штитат стандардот на граѓаните и обезбедуваат помош за компаниите,...
МакедонијаБизнисТОП ВЕСТИ

СДСМ: Антикризните мерки даваат резултати, 4.000 денари месечно помош за секое домаќинство

M T
Антикризните мерки на Владата предводена од СДСМ во вредност од 400 милиони евра, за ублажување на последиците од најголемата светска економска и енергетска криза даваат...
МакедонијаБизнисТОП ВЕСТИ

СДСМ: Ново намалување на цената на горивата, антикризните мерки даваат резултат

M T
Од партијата на власт посочуваат дека „ефикасните мерки на Владата предводена од СДСМ за намалување на ДДВ и акцизата“, како дел од антикризниот пакет од...
МакедонијаБизнисТОП ВЕСТИ

СДСМ: Ефикасноста во реализација на антикризните мерки доведе до пониски цени на горивата

M T
Пакетот на владата предводена од СДСМ од 26 антикризни мерки во вредност од 400 милиони евра веднаш почна да дава ефекти, велат од владејачката партија....
Македонија

СДСМ: Како власт ВМРО-ДПМНЕ поттикнуваше загадување, денес како опозиција се противи на повеќе пари за инвестиции во обновливи извори на енергија

M T
Како власт ВМРО-ДПМНЕ поттикнуваше загадување, денес како опозиција се противи на повеќе пари за инвестиции во обновливи извори на енергија Ништо ново од ВМРО-ДПМНЕ, партијата...
КоронавирусCentarМакедонијаВо тренд...

Премиерот Зоран Заев закажа прес конференција

CENTAR MKD
Прес-конференција на претседателот на Владата Зоран Заев за презентирање на четвртиот пакет економски мерки Денеска со почеток во 12:30 часот претседателот на Владата Зоран Заев...
CentarМакедонија

Владата закажа седница – се носат битни одлуки

CENTAR MKD
Владата на Република Северна Македонија денеска ќе ја одржи својата редовна, 6-та седница, со повеќе точки на дневен ред од својата програма за работа и...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Следува четврт пакет мерки помош за граѓаните и бизнисите – над 1300 компании добија бескаматни кридити, соопшти Костадинов

CENTAR MKD
Уште во првите недели од коронакризата, Владата предводена од СДСМ презеде суштински мерки и политики за ублажување на негативните последици врз економијата, изјави Костадин Костадинов,...