Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМозаик

Кому ќе му се насмевне среќата денес? Дневен хороскоп за 21 април 2023

Овен: Вашето ниво на енергија е високо денес, Овен, и се чувствувате мотивирани да преземете акција. Верувајте им на вашите инстинкти и не плашете се да правите смели потези. Ова е добро време да започнете нов проект или да ризикувате во личниот живот.

Бик: Можно е да се чувствувате малку преоптоварено денес, Бик, бидејќи се натрупуваат обврските и се зголемуваат барањата за вашето време. Направете чекор назад и дадете приоритет на вашите задачи за да избегнете да бидете премногу стресни. Не заборавајте да направите паузи и да вежбате грижа за себе.

Близнаци: Комуникацијата е клучна денес, Близнаци, и може да се најдете во важни разговори со другите. Бидете искрени и директни во комуникацијата, но бидете и отворени за слушање на туѓите перспективи. Ова е добро време да изградите посилни врски со оние околу вас.

Рак: Денеска може да почувствувате немир, Рак, додека копнеете за промени и возбуда. Обидете се да ја насочите оваа енергија во нешто позитивно, како да пробате ново хоби или да планирате патување. Само внимавајте на финансиите и не трошете прекумерно.

Лав: Може да почувствувате напнатост во односите денес, Лав, бидејќи другите можеби го предизвикуваат вашиот авторитет или ги доведуваат во прашање вашите одлуки. Останете верни на себе и не дозволувајте другите да влијаат премногу на вас. Не заборавајте да комуницирате јасно и со почит.

Девица: Вашиот фокус денес е на работата и кариерата, Девица, и можеби се чувствувате амбициозно и водено. Ова е добро време да си поставите цели и да напредувате кон нив. Само внимавајте на исцрпеноста и правете паузи кога ви треба.

Вага: Можеби денес ќе почувствувате чувство на креативна инспирација, Вага, како што ве повикува вашата уметничка страна. Прифатете ја оваа енергија и одвојте време за креативни активности, без разлика дали се работи за сликање, пишување или нешто друго. Ова е исто така добро време за поврзување со истомисленици.

Скорпија: Денеска може да почувствувате немир, Шкорпија, додека копнеете за промени и нови искуства. Одморете се од вашата рутина и пробајте нешто ново, без разлика дали тоа е ново хоби или нов ресторан. Само внимавајте на вашите обврски и не ги занемарувајте обврските.

Стрелец: Вашите односи се денес во фокусот, Стрелец, и може да се најдете како размислувате за врските со другите. Ова е добро време да ги зацврстите односите и отворено да комуницирате со оние за кои се грижите. Само внимавајте на какви било конфликти што може да се појават.

Јарец: Вашиот фокус денес е на домот и семејството, Јарецу, и може да се најдете како правите промени во вашиот животен простор или поминувате квалитетно време со саканите. Ова е добро време да ги негувате односите со најблиските.

Водолија: Можеби ќе почувствувате чувство на интелектуална љубопитност денес, Водолија, додека барате нови знаења и искуства. Прифатете ја оваа енергија и следете ги вашите интереси, без разлика дали тоа е учење нов јазик или истражување на нов град. Само внимавајте на финансиите и не трошете прекумерно.

Риби: Фокусот ви е денес на финансиите, Риби, и може да се најдете како носите практични одлуки за подобрување на финансиската состојба. Ова е добро време за буџетирање и заштеда на пари, но исто така внимавајте на какви било импулсивни купувања што може да ве искушат.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе