23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
КОРОНАВИРУССВЕТ

Џил Бајден позитивна на коронавирус

Првата дама на САД, Џил Бајден, e позитивна на коронавирус, објави Белата куќа.

„Оваа вечер првата дама е позитивна на тестот на коронавирус. Моментно има само благи симптоми. Таа ќе остане во својот дом во Делавер“, изјави нејзината портпаролка Елизабет Александра.

Претседателот Џо Бајден (80) беше негативен, додаде Белата куќа.

Официјален претставник на администрацијата изјави за Си-ен-ен во понеделникот дека во овој момент нема промени во протоколите за Ковид-19 на Белата куќа или во распоредот на претседателот.