21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Силен земјотрес утрово во Турција

Прилично силен земјотрес на 6 километри од Оздере, Турција се случи утрово.

Според ЕМСЦ јачината била 4,3 степени според рихтер.

Земјотресот се случил во 7 и 26 часот по македонско време.