17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Детали за убиството во Никшиќ: Убиен маж (31), полицијата ги уапси напаѓачите

Во Никшиќ утрово околу 3:40 часот во населбата „Будо Томовиќ“ е убиен Р.П.(31).

Од Општата болница соопштија дека убиениот е донесен во болница без знаци на живот.

Како што неофицијално дознава „Вијести“, полицијата уапсила осомничен за убиство, како и едно лице за непријавување на делото.

Полицијата ги презема сите мерки за утврдување на околностите под кои е убиен младиот човек.

Истрагата ја спровеле службеници на ПЈ Никшиќ во присуство на обвинителката Радмила Гачевиќ.