18.8 C
Скопје
16. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
.БИЗНИС

Денеска нови цени на горивата

Денеска ќе бидат утврдени нови цени на горивата.

Нафтата изминатата недела паѓаше на светските берзи.

А ова се актуелните цени:
ЕУРОСУПЕР БС – 95 87.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 75.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 89.5 ден/л