Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСветТОП ВЕСТИ

(Видео) Бремена жена од Илиноис била прегазена пред својата куќа додека се обидувала да го спаси својот син од крадци

Бремена жена била прегазена пред својот дом додека се обидувала да го спаси својот 2-годишен син од киднапирање.

Жена (34) од Илиноис, САД, во четвртокот околу 15 часот и 35 минути била прегазена од двајца крадци, кои сакале да го украдат нејзниот автомобил додека нејзиниот син бил во него.

Мајката која била во шестиот месец од бременоста оставила едно од своите деца дома, а другото останало во автомобилот.

Кога се вратила по детето, бел модел БМВ од 2000-тите застанал на нејзиниот пат.

Крадците пробале да го украдат нејзиниот автомобил додека детето се уште било внатре.

Жената, чие име не се соопштува, храбро се обидела да се избори со крадците, но била претепана од разбојниците и паднала на земја.

Крадците го земале нејзиниот автомобил со кој ја прегазиле бремената жена.

– Секако, таа се бореше за своето дете, бидејќи нејзиното дете беше во автомобилот. Меѓутоа, разбојникот ја соборил на земја, ја претепал и скокнал на возачкото седиште на нејзиниот Фолксваген – изјави заменик-шефот Кристофер Ковели.

Очевидец ја известил полицијата дека возилото заминало со детето.

Двајцата возачи брзо избегале од местото на настанот откако ги оставиле автомобилот и детето зад себе.

Лицето кое се јавило во итната помош истрчало да го спаси детето кое било збунето и исплашено.

Полицијата го пронашла украдениот автомобил на паркинг во близина на рутата 43.

Сепак, БМВ-то сè уште не е пронајдено.