Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

Стравувања дека по земјотресот има 10.000 мртви?

Се стравува дека загинале околу десет илјади луѓе по двата катастрофални земјотреси кои во понеделникот опустошија делови од Турција и Сирија.

Со оглед на тоа што температурите ќе се спуштат до речиси нула во текот на ноќта, спасувачите сега се во очајна трка со времето за да стигнат до десетици преживеани заробени под урнати згради и во опасност од смрзнување до смрт пред да пристигне помошта, пишува Дејли мејл.