11.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Убил девојка во станот на баба си, а таа му помогнала да ги скрие доказите

Баба од Јужна Каролина е уапсена откако наводно му помогнала на нејзиниот внук Рајан О’Нил Вудраф да го прикрие убиството на 19-годишна девојка, соопштија властите.

Една Феј Даниелс (78) е уапсена во петокот, на 27 јануари, врз основа на докази за прикривање на убиство извршено во нејзиниот дом. Таа беше уапсена под обвинение за помагање на правдата и е во притвор и го чека судењето.

Една беше уапсена два дена откако нејзиниот внук Рајан О’Нил Вудраф (29) беше уапсен за пукање и убиство на тинејџерката ТиКез Деметриус Вокер. Убиството се случило во куќата на неговата баба.

Таа дала лажни изјави пред инспекторите за злосторството откако нејзиниот внук бил приведен.

„ Има последици ако ја лажете полицијата за време на кривична истрага“, изјави шерифот Картер Вивер. Истрагата за убиството е во тек.

Нејзиниот внук Рајан беше уапсен за убиството на 24 јануари. Пукањето во кое загина Вокер го слушнале бројни сведоци.