11.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Непозната жена се обидела со автомобил да влезе во седиштето на ОН

Жена се обидела денеска со автомобил да влезе во седиштето на Обединетите нации во Њујорк, кое е затворено поради празникот.

„Жената неколкупати се обидела да влезе во седиштето на ОН со своето возило. Не успеала да влезе и немало никаква закана за ОН“, се вели во соопштението на прес-службата. Се додава дека реагирала и њујоршката полиција.

Од њујоршката полиција изјавија за ТАС С дека жената не се обидела намерно да ја пробие капијата.