Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

Летовите откажани, аеродромот без објаснување – Авионот од Црна Гора не слета во Белград

Според информациите од официјалната веб-страница на аеродромот во Подгорица, утрово се откажани летовите на Ер Монтенегро и Рајанер од Подгорица за Белград, Љубљана и Берлин.

Причината за откажувањето не е наведена.

Компанијата „Ер Монтенегро“, чиј авион требаше да лета за Белград и Љубљана, официјално не ја соопшти причината за откажувањето, пишува подгоричкиот портал „ЦдМ“.

Ниту од Рајанер не слушнале за откажување на летот за Берлин.